Diyarbakır Şehir Portalı

Diyarbakır Kayak Merkezi Karacadağ

Karacadağ Kayak

Diyarbakır Kayak Merkezi Karacadağ

Diyarbakır Kayak Merkezi Karacadağ eğlence merkezi haline geldi. Karacadağ’da bulunan kayak yeri kış günlerinin vazgeçilmezi haline geldi. Diyarbakır’a kış günlerinde kar en erken Karacadağ’da yağar. Soğuğu hissetmeye başladıktan bir kaç gün sonra şehir merkezine aylar sonra bazen hiç yağmazken Karacadağ’da kar yağar ve karı seven herkes keyfini çıkarmak için Diyarbakır kayak merkezinin yolunu tutar.

Güneydoğu Anadolu’nun tek Kayak yeri, Karacadağ Kayak Merkezi

Güneydoğu Anadolu’nun tek Kayak yeri olan ve Diyarbakır’da bulunan bu eğlence merkezimiz keşfedilmeye başladığından beri her hafta sonu tur hazırlamaya başladı. Aileler şahsi araçlarıyla, aracı olmayanlar turlarla ziyaret etmeye başladı. Her geçen gün ziyaretçi sayısı artmakta.

Diyarbakır Karacadağ özellikle qerejdağ pirinci dediğimiz padişah sofralarına konulan pirinci ile ünlüdür. Kayak yapılmasının ardından, kış sporlarından ve kışın yapılan aktivitelerinden söz ettirmeye başladı adından.  Yerel halk geçen kış kar yağışının az olmasından dolayı pek turlar düzenlenmediğini dile getirdi. Bu sene yılın ilk karı erken geldi ve bugünlerde de özellikle şehir merkezinde de kar yağışı oldu buda yerli halkı sevindirdi.

Karın üstünde Halay

Diyarbakır böyledir sevinicini dile getirmeyi çok sever, öyle biri tak tak tuk etti mi el ele tutuşur halaya girerler. Coşkularını dile getirmeyi çok severler. Hiç bir şey bulamasalar ağızlarıyla tir turu turu tin rın nıı rını lir lur gibi değişik sesler çıkarır yine bir şeyler derler yine oynarlar.

Diyarbakır Kayak Merkezi
Diyarbakır Kayak Merkezi Karacadağ eğlence merkezi

Karacadağ Kayak merkezinde zaten davul ve zurna her zaman hazırdır. Birileri de buradan ekmek parası kazanır. Güzel güzel kayıp, kar topu oynadıktan sonra, kardan adam yapıp mangal yaktıktan sonra, fotoğraflar çekip eğlendiğinizi de el aleme nispet yapar gibi göstermek için paylaştınız mı halayla coşkuyla sevincinizi de beli eder dönersiniz. Yarına güzel bir anı, bitmiş stressiz yarına, yeni bir günle başlamak için yorgun bedenlerinizi yatağa bırakır, mışıl mışıl uyursunuz.

Kayak yapmak için uygun fiyatlara turlar hazırlanıyor isterseniz kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sitemizde bulunan iletişim kısmından da yardım alabilirsiniz. Eğlenmek için değer, görmek için de…

Halil Akın

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uluslar Arası İlişkiler ve Diyarbakır Dicle Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini beraber okuyorum.
Eksik olan ve unutulmaya yüz tutmuş bir tarihin peşindeyim. Bilinmeyeni göstermek, güncel ve yeni olan ile birleştirmek için savaşıyorum. Kültürümü çok seviyorum.

Yorum ekle