Diyarbakır Şehir Portalı

Azrailler Grubundan Basın Açıklaması

Diyarbakırspor taraftar grubu Azrailler, bu Pazar günü oynanan Diyarbekirspor – Turgutluspor maçında hiçbir pankart asmayarak ve tirübünde tezahürat yapmayarak alınan kötü sonuçları ve yönetim yetersizliğini protesto etmişti. Yaşanan gelişmelerden sonra bugün www.azrailler.net üzerinden Azrailler Grubunun geniş kapsamlı bir açıklaması yayınlandı. Açıklama metninin “KENTİN HERKESİMİNE ÇAĞRIMIZDIR.” başlığı altında yazanları Diyarbakır’ın yerel basını olarak kendimize görev edinip bu açıklamayı olduğu gibi sizlerle paylaşıyoruz. İşte Azrailler Grubunun açıklaması;


KAMUOYU İLE FEYZİ İLHANLI VE SÖZDE YÖNETİME;

Dün oynan Turgutlu spor maçında grubumuzun herhangi bir organizasyon yapmaması, pankart asmaması, bir önceki 1461 Trabzon maçına nazaran stadın boş olması, doksan dakika boyunca sessiz kalması ve maç sonu yönetimi istifaya davet etmesi hepinizin malumu. Peki tribünlerin boş olması futbolcuların sesinin tribünlerde yankılanması ve taraftarın haklı tutumu ile oluşan ölüm sessizliği hoşunuza gitti mi ?

Bizler bu tepkiyi futbolculara, ligde ki puan tablosuna veya kaçan şampiyonluklara göstermedik. Geçmiş yılların hataları, başkanın takıma karşı olan ilgisizliği, milyonların umudu ve direncini kırması ve şehirde oluşturulan negatif atmosferi protesto ettik.

VERİLEN SÖZLER NEREDE?

Bu takım profesyonel liglere katılırken verilen sözler vardı ve bu sözler zamanla yerine getirilir dedik ama geldiğimiz noktada özellikle de bu sezon tuzla kulübünü bünyesine kattıktan sonra bu takıma sadece para verildi. Başkanlık görevi yerine getirilmedi. Kentin hassasiyetine kulak verilmedi. Hatta daha da ileri gidip iç sahada ki ve deplasmanda ki maçlarda bile görünmez oldu. Bardağı taşıran son damla ise geçen hafta ki Gölcük spor deplasmanında protokol tribününde kimse yokken, 70 km ötedeki Pendik stadında oynanan tuzla maçında protokol tribününde boş koltuk olmaması. Sizin kimliğinizde DİYARBAKIR yazıyor. Gönlünüz nasıl el veriyor takımı öyle sahipsiz bırakmaya. Bu şehrin ilçe nüfusu kadar olan tuzlayı tutmak veya başarıya taşımak milyonlarca halkınızın gözünde hiçbir değer taşımaz. Ve bu şehri sizin tuzlanıza kurban etmeyiz. Canımız pahasına olsa bile bunu bilesiniz.

KADAYIFÇIOĞLU NEREDE?

Geçen sezon başında yönetimsel anlamda sorumluluk sahibi olan ve bu yetki ile klüp yönetiminin başında yer alan ama daha sonra sadece maçtan maça gidip gelen ve sürekli hale getirmeyip seçtiği ve göreve getirdiği yöneticileri nerede? Hala bu görevine devam edip etmediği belirsiz. Kendisinin de bu konuda gerekli açıklamayı yapması gerekmektedir. Çünkü bizlere bu göreve geldiği gün anlattıkları ve yaptıkları birbiri ile örtüşmemektedir. Yakın çevrenize istifa ettiğinize dair duyumlar aldık. Böyle birşey varsa kamuoyuna açıklama yapmalısınız.

TAKIMIN İŞLEYİŞ VE GÖREV ŞEMASI TAM BİR KOMEDİ.

Dünkü maçta bir tane adam akıllı görevli yok ki maç öncesi eş güdüm toplantısına katılsın. Yönetici kimliğine sahip birinin yapması gerekeni maalesef utanarak söylemeliyiz ki kulübün muhasebecisi eş güdüm toplantısına katılmıştır.

Başkan vekili olarak belirlediği ikram İlhanlı yedek kulübesinde genel menajer rolüne bürünmüş olup, halk-taraftar ile kulüp arasında adeta bariyer görevini yapmaktadır. Senin en büyük görevin bu takımı taraftara ve şehre adapte edip halkın içinde olman ve halka hitap etmen. Ama senin bu yönde herhangi bir çabayı göstermediğin tüm kesimlerce aşikardır.

TAKIM İLE KENT ARASINDA SET OLDUNUZ !

Takımın halkla bütünleşmesi için, kentin bu takımı sahiplenmesi için, taraftarı stada çekmen için, kentin ileri gelenlerini ve sivil toplum örgütleri ile yerel basını ve kent dinamiklerini bu takımın etrafında birleştirmek için ne gibi çalışmalar yaptın ve yaptınız?

Bizim isyanımız SPORTİF başarı için değildir. Sizlerin acemi yönetim anlayışına sahip olmanızdır. Taraftarın sizlere olan önerilerini hep kulak arkası ettiniz ve kendinizce de bir şeyler yapmadınız.

SÖYLEMLERİNİZİ GERÇEKLEŞTİRİN.

Her demecinizde bu takım şahsımızın değil, bu şehrin halkımızın takımıdır söylemini neden pratikte de göstermiyorsunuz veya göstermek istemiyorsunuz?

Madem bu takım sizin deyiminizle halkın ve şehrin takımı ise taraftar olarak da bu çağrımızı en büyük hak olarak kendimizde bulup HALKIMIZ ve ŞEHRİMİZ adına sizlere sesleniyoruz !

Ya doğru düzgün bir şekilde, bu kentin isteğine cevap verip kötü yönetim imajınızı düzeltip istenilen yönetim modelini sergilersiniz, ya da bırakıp gidersiniz. Çünkü bizler olmamız gereken yerdeyiz, bir yerlere gittiğimiz ve geri çekildiğimiz yok.

Artık öfkemizi tüm hakkaniyetimiz ile kusuyoruz.

KENTİN HERKESİMİNE ÇAĞRIMIZDIR.

Şehrimizin sivil toplum örgütlerini, yerel basınını, halkımızı ve taraftarlarımızı bu haklı davamızda durması gerektiği gibi durmaya ve şehrin kaderi ile oynanmasına engel olup gerekli tepkiyi göstermeye davet ediyoruz.

ÇEKİLMİYORUZ TRİBÜNLERDEYİZ VE HAYKIRIYORUZ !

Eğer coplanıp, cezaevine girip, men ve para cezaları yiyip cefanın en kralını yaşadıysak meydanı da boş bırakmıyoruz, her zamankinden daha dik ve daha güçlü şekilde tüm şehir ile omuz omuza verip karşınızda duracağız. Çünkü biz bu kente, bölgeye ve ülkeye kendimizi sizlerin hassasiyeti ve desteği ile büyüklüğümüzü kabul ettirdik. Sizlerin taleplerini ve isteklerini yerine getirmek bizim en büyük görevimizdir.

EVET MADDİ OLARAK FEDAKARLIĞINIZ VAR.

Sadece maddi olarak görev yerine getirilmez. Maddiyattan da öte yapmanız gerekenler ve mükellef olduğunuz görevlerde mevcuttur. Bizler çok zorlayıcı taleplerde bulunmuyoruz yönetimsel anlamda bir şeylerin değişmesini istiyoruz. Çünkü görünen tabloda buna açıkça ihtiyaç duyulmaktadır. Çünkü bu kent sadece profesyonel takım istemiyor bunun yanında da profesyonel yöneticilik modeli de istiyor.

AÇIK ÇAĞRIMIZDIR !

Bizler burada milyonlarca halkın stada gelen On binlerce seyircinin ve binlerce grup ferdimizin isteği ve desteği ile sizlere deklare ediyoruz ;

YA DOĞRU DÜZGÜN YÖNETİN, YA DA BU TAKIMI VE BU ŞEHRİ BIRAKIP GİDİN.

Mahsum Çetintaş

Teknoloji ile ilgilenmeyi çok sevdiğimden, Dicle Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü okumaktayım. Memleketimi ve Tarih'i çok seviyorum.

Yorum ekle